Jak nas znaleźć

Apartamenty Vistula

Położone są w zabytkowej kamienicy przy ul. Piastowskiej 7A w sercu starego Torunia, tuż obok Wisły i Nowego Rynku, z dala od ruchu samochodowego. W pobliżu znajduje dworzec kolejowy Toruń Miasto (ok. 100 m) oraz dworzec autobusowy Toruńskiej Korporacji Autobusowej, gdzie zatrzymują się też dalekobieżne i międzynarodowe autobusy innych przewoźników. Jest możliwość zaparkowania samochodu przy ulicy (parkometry pon-pt 8-18, sob. 9-14) lub na całodobowym parkingu strzeżonym. Teren budynku jest bezpieczny i strzeżony zaś w pobliżu znajduje się wiele obiektów handlowych, restauracji, kawiarni itp.

mapa 2 - Koprrrrgia
 
 
 

Pokoje Vistula Boutique

 
Znajdują się przy ul. Piekary 28 tuż przy ul. Szerokiej, Starym Rynku i pomniku Kopernika.

Pomimo lokalizacji w centrum Starówki pokoje są ciche i spokojne. Znajdują się nad sklepem z pamiątkami. Są też bezpieczne – zamykane drzwi wejściowe i brama na klatkę schodową.

Możliwość płatnego parkowania przy ulicy (parkometry pon-pt 8-18, sob. 9-14) lub na całodobowym parkingu strzeżonym.

 

Toruń oferuje wiele interesujących miejsc do zwiedzania. Cała toruńska starówka jest pomnikiem historii najwyższej klasy światowej. Wyjątkowa architektura średniowiecznego, gotyckiego i ceglanoczerwonego Torunia składa się z licznych kamienic mieszczańskich i kupieckich (w tym Dom Kopernika), imponującego Ratusza Staromiejskiego, wielkich kościołów (w tym katedra z największym polskim dzwonem średniowiecznym), ciągnących się wręcz kilometrami murów miejskich, bram i baszt (w tym słynna Krzywa Wieża), ruin zamku krzyżackiego. Wszystko to daje razem liczbę ponad 550 zabytków (w tym ok. 360 wysokiej klasy) na obszarze zespołu staromiejskiego, tj 32 ha, i stawia miasto Toruń w pierwszym rzędzie w Polsce pod względem liczby i znaczenia architektonicznego zabytków. Wszystkie te zabytki znajdują się w bliskiej odległości, można dojść do nich piechotą.

 

Toruń to miasto licznych koncertów i festiwali. Szczególnie dużo imprez odbywa się w weekendy. Posłuchać można wówczas zarówno muzyki klasycznej, jak też jazzu, rocka czy muzyki klubowej. Sporą widownię przyciągają także festiwale teatralne i filmowe oraz imprezy plenerowe. Zapraszamy do odwiedzenia niżej zamieszczonych stron informujących o wydarzeniach w Toruniu i okolicach:

Kulturalny Toruń
Oficjalna Strona Miejska
Informacja Turystyczna